Skip to content
 

Фестиваль нового искусства на Воздвиженке

14 мая в бизнес-центре Artevilla на Воздвиженке в рамках Фестиваля нового искусства, включающего в себя Конкурс МУХi 2011 и Форум медиаискусства Украина новых медиа будут представлены медиа-проекты «Когда рыбы начинают говорить…», «Пандора» и проект групы «UBIK»
Дата: 14-27 мая
График работы: 12.00 — 18.00 (пн.-пт., сб.-вс. – выходной)
Вход: свободный
Бизнес-центр Artevilla

1. Проект «Когда рыбы начинают говорить…» Юрия Кручака и Юлии Костыревой (Участники МУХI-2010)

Инсталляция «Когда рыбы начинают говорить» совмещает в себе искусство, технологии и природу в процессе создания звуковой картины. Работа заключается в исследовании движения живых существ, на основе которого отображается звуковая структура.

2. Проект «Пандора» Марии Куликовской (Участница МУХI-2010)
Работа Марии Куликовской «Пандора» направлена на выявление и подчеркивание проблем взаимоотношений общества и окружающего мира. Художница формует оболочку человека (женщины) и выворачивает ее наизнанку. Почему именно женщина — потому что именно она являет собой детородный, жизнедающий объект нашего социума.

3. Проект «digital street art MICROMOVES»
Видеоизображение проекта «digital street art MICROMOVES» художников Дениса Саливанова и Алины Якубенко из группы «UBIK» — это серия экспериментов с пластикой движения в пространстве. Это глубокий анализ движения как метаморфозы форм объектов.

Подробнее о проектах:

1. Проект «Когда рыбы начинают говорить…» Юрия Кручака и Юлии Костыревой (Участники МУХI-2010)

В одному з залів Артевіли розміститься проект двох медіа-артистів Юрія Кручака та Юлії Костирєвой – це інтерактивна відеоінсталяція «Коли риби починають говорити». В своїй праці художники виходять з того факту, що весь світ, все, що нас оточує: хмари, дерева, птахи, риби, тварини, будови є більш складними організмами, граничні точки яких виходять далеко за межі фізичних тіл і є єдиним взаємопов’язаним ландшафтом. Послуговуючись артикуляційним наративом живої природи в цьому проекти вони досліджують систему руху, точніше її акустичну складову. Інсталяція, поєднує в собі мистецтво, технології і природу в процесі творення звукової картини. Інсталяція базується на досліджені руху живих істот, на основі якого відтворюється звукова структура. Головна ідея полягає у виявлені невербального діалогу, певних взаємозв’язків між рухом двох істот. Для цього художники розміщують двох риб в двох прозорих акваріумах, за допомогою веб-камери та спеціальної комп’ютерної програми трансформують їх рух в цифрові звукові сигнали. Дві риби – два окремих простори, а разом виходить незвичайна звукова композиція звуковий діалог.


Юлія костирєва
Народилася 1973 року у місті Харків
2001 року закінчила наома (Київ), факультет графіки. 

2010 Проект ‘Recusanсy’, Артевіла, Київ
2008 ‘New print politik’, Український інститут сучасного мистецтва, Чикаго
2006 ‘Відео-поезія’,  Центр сучасного мистецтва, Наукма, Київ
2006 Бієнале ‘Non stop media iii’, муніципальна галерея, Харків
2004 ‘Арт хаос’, Самара
2001 ‘Спогади про дитинство’, Державна бібліотека України для юнацтва, Київ
1997 ‘Mini print international’,  Барселона


Юрій Кручак 

Народився 1973 року у місті  Полтава
У1996 році закінчив Харківський  художньо-промисловий інститут.  Живе і працює в Києві.

2010 Проект ‘Recusanсy’, Артевіла, Київ
2008 ‘Підземелля небес’, Харківська муніципальна галерея, Харків
2008 ‘Here we are!’, музей сучасного мистецтва Maczul, Маракайбо, Венесуела
2008 ‘ New print politik’, Український  інститут сучасного мистецтва, Чікаго
2008 ‘Digital media’ Newmediafest2007, Валенсія
2001 ‘Поміст’, галерея Арсенал, Познань
1998 ‘Замкова галерея’, Люблін, Польща

 

2. Проект «Пандора» Марии Куликовской (Участница МУХI-2010)

Проект ‘Пандора’ випускниці МУХі 2010 Марії Куліковської буде відкрито в бізнес-центрі Артевілла на Воздвіженці 14 травня в рамках Фестивалю нового мистецтва, який поєднує конкурс МУХі 2011 та Форум медіа мистецтва Україна нових медіа і пройде в Києві з 12 травня по 11 чеввня 2011 року.
Проект ‘Пандора’ спрямований  на виявлення та підкреслення проблем взаємовідносин суспільства  і навколишнього світу.  Кожен  думає  про те,  що він собою являє, яке місце займає в цьому світі і  навіщо він тут.

Художниця формує оболонку людини (жінки) та  вивертає її навиворіт. Чому саме жінка тому,   що  саме  вона  являє  собою  дітородний, життєздатний  об’єкт нашого соціуму.

Проект Маши Куликовской

Саме вона  дарує  життя. Марія  Куликовська спеціально  використовує  ефект  вивертання  для того, щоб посилити емоційний  вплив на  глядача. Цей  прийом  потрібен в першу чергу для того,  щоб  підкреслити  проблемність суспільства. Те,  як  людина  себе  вільно  і  безвідповідально  поводить на планеті, де вона гість – в результаті  карається.

В  усіх  нас   наче  живе  порочний  об’єкт, тому художниця  розміщує  дитину  в животі. В даному випадку, ця  дитина  виступає  символом  зародку  чогось  нового, а  вже яка якість цього  нового  буде – невідомо,  так  як після  народження  воно  може  бути  як прекрасним   так  і  жахливим. Будь-яка наша поведінка буде мати  реакцію у відповідь, все повертається  бумерангом, тільки  в  гіперболізованій  формі.

Хрест  за спиною  жіночої  фігури  з дитиною – символ  спокути  та  неминучості. Він  прозорий,  як сила розплати, що очікує нас, але не зрозуміла нами. Кожна людина тримає  цей  хрест  за  плечима,  несе  його, і він  стає все  важче  і важче, в залежності від її  поведінки. Це символ  майбутнього  і невідомо  чи  буде це  розп’яття  покаранням  чи  покаянням.

Цією роботою художниця намагається розкрити суть прихованих образів і символів, для  того щоб  кожен  глядач  міг  побачити свій  хрест  і  свою скриньку  Пандори,  що таїться  в його власному лоні.

Довiдка: Марiя Куликовска

Народилась в 1988 році у м. Керч, Україна
Навчається з 2007 року в національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, Київ, Україна

2010 некомерційний проект ‘recusancy’, інсталяція ‘scan’, артевіла, київ
2010 соціальний проект ‘куди приводять фантазії’, робота ‘писанки’, галерея ботега, київ
2010 gogolfest 2010. проект ‘армія клона’
2010 мухі 2010. проект ‘моя друга ксюша’

 

3. Проект «digital street art MICROMOVES»

Відеозображення проекту digital street art MICROMOVES художників Дениса Саліванова та Аліни Якубенко з групи «UBIK» можна буде побачити в паркінгу бізнес-центру Артевілла на Воздвіженціо 21:00.
В естетичному вимірі проект є серією експериментів з пластикою руху форми у просторі. Це глибокий аналіз руху, як метаморфози форм об’єктів. Відео-інсталяція відбувається за допомогою реально знятих об’єктів, що проектуються у реальному масштабів, до чого додаються геометричні анімаційні елементи та відео монтаж. Кожне відеозображення при всій своїй цілісності замкненого в оболонку твору, повинно вписуватися у ритміку повсякденності і впливати на неї, навіть додавати їй своїх відтінків.

Проект digital street art „Тамагочі”

Проект «Тамагочі» — це цифровий вуличний спам! З його допомогою художниця прагнезнайти відповідь на питання  чому, маючи такі великі проблеми з екологією і знаючи, що наш добробут тісно пов’язаний з навколишнім середовищем, ми не  лише не приймаемо жодних рішень, а  майже не рефлексуємо?  Кожного дня ми обробляємо   великий потік інформації з мас-медіа і наша стресостійкістьперетворилась на байдужість.  Стосунки між людиною та твариною нагадують  заспокійливе в вагоні метро,  спам в інтернеті, снодійне по телевізору після тяжкого робочого дня,  політичні спекуляціі та рекламні маніпуляції.    Кожного дня   нас  інформують про зникнення того чи іншого виду, про глобальне потепління, про нафтові плями,  ми бачимо зображення звірів в транспорті  на лайтбоксах в рекламі….. Безумовно медійний простір перетворюється на основне найбезпечніше місце,  віртуальне місце іхмешкання!        Тоді чому не перенести зображення дикої природи з екранів моніторів, лайтбоксів на вулиці міста в парки та ліси, які вже давно позбулися своіх мешканців, хай і небіологічні, а  їх цифрові копії, адже напевно це те що скоро від них залишиться!      Цифрова природа  це  не лише симуляція, яка стимулює до аналізу, переосмислення,  а  й  зручний формат природи в  нашому житті,  можна вимкнути звук щоб не заважав, поставити на паузу.  Їм не загрожують жодні катаклізми, так чому ж не залишити лише такий формат і не заповнити ним простір?!
Цей проект має на меті працювати безпосередньо з живою та рефлексуючею вулицею. Це дає можливість проаналізувати не лише відносини між містом та природою, але й зрозуміти, яке місце вона займає в масовій культурі.     Віртуальна реальність — це майбутнєфлори та фауни, яке може стати і  майбутнім людства.

Саліванов Денис

Народився 1984 року у Києві. Навчався в НАОМА  на факультеті живопису. Живе і працює у Києві.
Виставки:
2007- Фестиваль «Блумсдей» в галереї Колекція.
2008 — Відео-інсталяція «BARRIER» у рамках фестивалю «PABLICSPACE» за підтримки eidosfund.
2008 — «День у день» галерея Дзиґа.
2008 — Фестиваль «L2»  «Warstaty Kultury» м. Люблін.
2009 — «Should the World break in». «Ludmila Bereznitsky & gallery  partners». Куратор Adam Nankervis.
2009 — «Gogolfest» – проект «Гніздо альбатроса», куратор Adam Nankervis.
2009 — «Glow» — куратор Adam Nankervis. Berlin media festival.
2010 — група «UBIK», виставка  «n-dimension. «Ludmila Bereznitsky & gallery partners».

Якубенко Аліна

Народилася 1984 року в Києві. Навчалась в НАОМА на факультеті кіно та театру. Живе та працює в Києві.

Виставки:
2005 — «Ермітаж» ЦСМ.
2008 — Відео-інсталяція «BARRIER» у рамках фестивалю «PABLICSPACE» за підтримкою  eidosfund.
2008 — «День у день» галерея Дзига.
2008 — Фестиваль «L2»  «Warstaty Kultury» м. Люблін.
2009 — «Should the World break in». «Ludmila Bereznitsky & gallery  partners». Куратор Adam Nankervis .
2009 — «Gogolfest» – проект «Гніздо альбатроса» куратор Adam Nankervis .
2009 — «Glow» – куратор  Adam Nankervis. Berlin media festival.
2010 — група «UBIK», виставка  «n-dimension. «Ludmila Bereznitsky & gallery partners».